Mi Neked a legfontosabb?
Ha most újra kezdhetnéd az életedet, hogyan építenéd fel?
Mindenki arra vágyik, hogy jobb élete legyen, boldog legyen. De azt hogy érheted el? Tudod, hogy mire vágysz valójában? Nagyon kevesen vannak ezzel tisztában! Ez akkor derül ki, amikor megkapod a hőn áhított dolgokat, örülsz neki, ám ez nagyon gyorsan elmúlik, és máris új holmikra vadászol. Nem ad tartós boldogságot szinte semmi. Fizikai tárgyakkal ezt a vágyat nem lehet hosszú távon kielégíteni.
De akkor mitől leszel mégis boldog? Nem egy dologtól! Több mindennek kell ahhoz teljesülnie, hogy ezt általánosságban elmondhasd magadról. Az életnek sok területe van, és elég, ha csak egy nem működik jól! Az az egy fogja meghatározni a kedélyállapotodat. Az emberi elme úgy működik, hogy először mindig a negatív dolgokra fókuszál. Vagyis hiába lenne nagyjából kielégítő az életed, ha van benne egy olyan terület, ahol gondok vannak, te állandóan arra fogsz gondolni. Kattogsz rajta egész nap, és észre sem veszed, hogy a többi helyen jól működik minden. Ilyen az emberi természet. Az elménk irányít mindent.
Első lépésként tehát meg kell tanulnunk az elménket kontrollálni, és pozitív irányokra fókuszálni. Aztán fel kell térképeznünk minden életterületünket, hol milyen a helyzet. Kiszűrni a döcögősen működőket, listázni a hiányokat. Ez lesz a diagnózis felállítása. Lépni csak ezután lehet.
Figyelmünket muszáj lesz minden életterületre kiterjeszteni, mert bárhol előfordulhat bibi. Még ott is, ahol első ránézésre minden rendben van. Ez akkor derül ki, amikor jön egy nagyobb krízis, és megremegteti az életed. Ha valóban jól működnek adott területek, akkor azokat nem éri sérülés ilyenkor. Megmaradnak jó állapotban.
De valójában mindig minden változik. A körülmények is, az emberek is, és Te is. Épp ezért annyira fontos, hogy felépíts egy viszonylag stabil életet. Nem lehet folyamatosan stabilan tartani mindent, mert az élet dobál minket, igyekszik felborítani. De ha nagyjából ki vannak az életterületeid egyensúlyozva, akkor a krízisek nem fellökni fognak, hanem csak megingatnak, és hamar visszatalálsz egyensúlyodhoz. És ez a fontos! Boldog az az ember tud lenni, akinek nagyjából rendben van minden életterülete, és ezt meg is tudja hosszú távon tartani.
Összeállítottam egy 12 levélből álló sorozatot,
amiben bemutatom ezt a folyamatot.
"Új Életem"
Ha szeretnél megismerkedni vele, kattints ide!
A leveleket négy naponta küldöm ki, hogy legyen időd feldolgozni.
Örülök, hogy vendégül láthattalak honlapomon!
Szeretettel,
Majoros Katalin
alternatív lélekgyógyász, tanító